رفتن به نوشته‌ها

بیش از 30 ساعت فایل صوتی درباره مشاوره پیش از ازدواج

بیش از 30 ساعت فایل صوتی درباره مشاوره پیش از ازدواج

 

بیش از 30 ساعت فایل صوتی درباره مشاوره پیش از ازدواج+فایل پاورپوینت در این باره 

 

 

هدف کلی کارگاه مشاوره پیش از ازدواج:

 

آشنایی با مفاهیم ازدواج

 

یادگیری و تمرین فرایند مشاوره قبل از ازدواج

 

¢* مقدمه ، تعریف ازدواج و انواع آن ،زوجیت و خانواده،
¢*ضرورت و اهمیت آموزش پیش از ازدواج
¢ *مراحل مختلف ازدواج و عوامل موثر در آن
¢1)مرحله آشنایی و مسایل مربوط به آن(تعریف،ویژگی ها،نقش عشق
¢معیارهای انتخاب همسر، ویژگی های یک ازدواج موفق
¢*تمرین و کار عملی در گروه های کوچک(کارگروه ها)
¢*گزارش کار عملی گروه ها و جمع بندی
¢2)مرحله نامزدی(اهمیت،ویژگی ها ،شرایط)
¢3)مرحله عقد (ویژگی ها،شرایط )
¢*تمرین و کار عملی در گروه های کوچک(کارگروه ها)|گزارش کار عملی گروه ها و جمع بندی
 
 

 

مشاوره قبل از ازدواج به منظور این نیست که در پایان ما با یک پاسخ آری و یا نه از طرف مشاور روبرو شویم، در روز های اولیه ازدواج و در زمان آشنایی قبل از ازدواج خیلی از نکات مهم برای شروع یک زندگی مشترک موفق توسط افراد نادیده گرفته می شود، که سبب می گردد بعد از سپری شدن سال های اولیه مشکلات و اختلافات زیادی در بین زوج ها به وجود بیاید. هدف اصلی مشاوره ازدواج یا مشاوره قبل از ازدواج این است که ما یاد بگیریم که چگونه با مشکلات زندگی زناشویی روبرو شویم. در حقیقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واکسنی برای پیشگیری از طلاق و مانع از هم پاشیدن زندگی مشترک می باشد.

مشاور ازدواج هیچ وقت به شما نمی گوید که این کار را بکنید یا نکنید. وظیفه مشاور آگاه کردن است. او می گوید که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید.

این روزها کارشناسان بسیاری توصیه می کنند که زوج های جوان قبل از آغاز زندگی مشترک حتماً با مشاور معتمد مشورت کنند. این توصیه از آنجا جدی شده که رسانه ها در سال های گذشته آمار نگران کننده ای را در خصوص طلاق زوجین به خصوص در 5 سال اول زندگی مشترک منتشر کرده اند. به همین دلیل است که بحث نیاز جدی به مشاوره قبل از ازدواج برای زوج های جوان مطرح می شود.

متاسفانه در کشور ما زوج ها خیلی وقت ها اطلاع کافی از مشاوره هایی که مشاوران در اختیار آنها می گذارند ندارند، یا گاهی احساس می کنند چون به حد مطلوبی از استقلال مالی و خانوادگی رسیده اند، می توانند بدون مشورت با افراد دیگر بهترین انتخاب را داشته باشند.

عده ای هم در انتخاب مشاور اشتباه می کنند و با مشورت دوستانشان برخی ملاک های کلیشه ای را برای همسرشان در نظر می گیرند و زمانی که دختر یا پسری با این شرایط را پیدا می کنند احساس می کنند به آن زوج رویایی رسیده اند و به صورت هیجانی دست به انتخاب می زنند.

 

 


جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید

بازدیدها: 2

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.