رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان به سوی فانوس دریایی ویرجینیا وولف pdf + خلاصه رمان

دانلود رایگان به سوی فانوس دریایی ویرجینیا وولف pdf + خلاصه رمان

به سوی فانوس دریایی ویرجینیا وولف pdf : این کتاب دارای ۲۳۷ صفحه و ۲٫۵ مگابایت حجم می باشد و جزو شاهکارهای ادبیات جهان به شمار می رود.

به سوی فانوس دریایی ویرجینیا وولف pdf

 خلاصه رمان به سوی فانوس دریایی To the Lighthouse اثر ویرجینیا وولف

ویرجینیا وولف۱ (۱۸۸۲ـ۱۹۴۱) رمان‌نویس، منتقد و مقاله‌نویس انگلیسی، همچون جیمز جویس از ابداع کنندگان و  پیشروان استفاده از تکنیک جریان سیال ذهن (Stream of Consciousness) و تک‌گویی درونی (interior monologue) در رمان است.

نثر شاعرانه و سمبلیک

رمانهای ویرجینا وولف به خاطر نثر شاعرانه و سمبلیک بودن، مورد توجه‌اند. در این آثار، پیرنگ و حرکات شخصیتها چندان مورد تأکید نیستند، بلکه جنبه روانشناختی شخصیتهاست که مورد توجه و تأکید است. نویسنده بیشتر به حالات، تفکرات و درک شهود و ترکیب خاطرات، و در کل به دنیای درون می‌پردازد. دنیای عادی، یا به عبارت دیگر دنیای خارج، برای او فقط نقش زمینه را بازی می‌کند.

ریشه در خاطرات

ویرجینیا وولف عمدتاً در نوشته‌هایش به مسائلی که به زمان مربوط می‌شوند، می‌پردازد. متمرکز شدن بر روی موضوع زمان، زمینه توجه به پدیده‌هایی چون خاطره، تغییر و مرگ می‌شود. رمانهای این بانوی نویسنده، ریشه در خاطراتش دارد.

همان‌طور که دوران کودکی‌اش زمینه رمان به سوی فانوس دریایی است، و مرگ برادر عزیزش، توبی، در رمانهای اتاق یعقوب و امواج منعکس گردیده است.

بیشتر شخصیتهای رمانها از افراد طبقه متوسط و روشنفکری هستند که خود نویسنده متعلق به آن است؛ و محل وقوع بیشتر داستانها در لندن است؛ جایی که خود، بیشتر عمرش را در آن گذراند.

معروف‌ترین اثر ویرجینیا وولف

به سوی فانوس دریایی، معروف‌ترین اثر ویرجینیا وولف است؛ رمانی که به نوعی تاریخچه زندگی خود نویسنده است؛ و ویرجیینا وولف خود این موضوع را در نامه‌ها و خاطراتش یادآور شده است.

بیشتر شخصیتهای این رمان، یک همتا، و یا به عبارت دیگر، یک المثنی از خود در زندگی واقعی دارند.
در ۲۷ ژوئن ۱۹۲۵ زمانی که ویرجینیا وولف تصمیم به نوشتن این رمان گرفته بود، در دفتر خاطراتش نوشت: «من نام جدیدی برای کتابهایم اختراع کرده‌ام، که جایگزین واژه «رمان» خواهد شد. یک نام جدید توسط ویرجینیا وولف.اما چه نام جدیدی؟ مرثیه؟

به سوی فانوس دریایی در واقع مرثیه‌ای است برای پدرش، سوگنامه‌ای برای برادر مرده‌اش، توبی، و خواهر نیمه جانش، استلا، و برای دوران کودکی‌اش.

جان هاولی رابرتز معتقد است که به سوی فانوس دریایی بحثی است درباره روابط انسانی و روابط رسمی. و به این نکته می‌پردازد که ارزشهای ماندگاری ابدی در زندگی نیست، بلکه در هنر است. این رمان درباره شرح روابط بین والدین نویسنده است.

پر رمز وراز و سرشار از استعاره ها

نویسنده هایی هستند که زبانشان مانند شعر جاریست ، حرکت می کند ، از مغزتان عبور می کند و به تمامی بدنتان می رود . زبانشان لطیف است و بسیار شاعرانه ، زبانشان پر رمز وراز و سرشار از استعاره ها ، کنایه ها و تلمیح هایی که نثر خویش را به آن می آمیزند . این نوع نوشتن که در قرن بیستم بوجود آمد را سیلان ذهن می گویند . سبکی که می تواند در آثاری چون آثار ویرجینیا وولف، پر از استعاره و توصیف باشد و می تواند چون آثار جویس پر از کنایه و تلمیح و طنز .

ویرجینیا وولف در به سوی فانوس دریایی کم تر از همه ی آثارش به فمینیسم پرداخته است .

از نام کتاب شروع می کنیم :

به سوی فانوس دریایی ، شاید خواننده در ابتدا تصور کند که بایک داستان حادثه ای و مهیج روبروست ، از آن دست داستان هایی که ژول ورن زیاد دارد . اما اصلا ً این طور نیست ، فانوس دریایی کنایه ای ست از شناخت ، شناخت خویشتن و طبیعت ، شناخت روزگار و این فانوس نیازبه یک متصدی دارد ، به کسی که بوسیله ی آن دیگران را به شناختی بس شگرف در خویشتن برساند و آن کسی نیست به جز خانم رمزی .

داستان از سه بخش تشکیل شده است :

بخش اول

که بیشترین حجم کتاب را هم در بر می گیرد ، پنجره نام دارد . پنجره معانی مختلفی می تواند داشته باشد . شاید پنجره ای برای ما برای شناخت قهرمانان داستان ، شاید پنجره ای برای قهرمانان داستان تا از آن به فانوس دریایی برسند و شاید خود داستان که با راوی های مختلفی و به عبارتی دیگر از پنجره های مختلفی روایت می شود .

در این بخش، نویسنده داستان، یک روز خانواده رمزی  را همراه با مهمانان آنان ، از زبان خودشان روایت می کند . این روایت راویان مختلفی دارد و این یکی از برجسته ترین نکات رمان است که از زبان راوی های مختلف روایت می شود . زندگی تک تک شخصیت های داستان با تفصیلی باورنکردنی از زبان خودشان بیان می شود . زندگی و بیان همه ی آنها در خانم رمزی به اشتراک می رسد که حلقه ی پیوند تمامی قهرمانان داستان است .

بخش دوم

زمان می گذرد ، روایتی سریع از سرنوشت قهرمانان داستان طی ده سال آینده است و این که خانم رمزی می میرد ، خانواده ی رمزی از هم می پاشد و دیگر اتفاقات کوچک و بزرگی که می افتد .

بخش سوم

داستان تحت عنوان فانوس دریایی ، برمی گردد به این که در غیاب خانم رمزی قهرمانان داستان دوباره به خانه ی قدیمی برمی گردند ، آقای رمزی و پسرهایش به فانوس دریایی می روند ، لی لی بریسکو نقاشی اش را در حالتی که به شهود رسیده است کامل می کند و کارمایکل به شهرت زیادی در شعر دست می یابد . همه ی آنها راه خویش را پیدا می کنند و به شناخت می رسند . در واقع خانم رمزی که واسطه  ی شناخت آنها از زندگی بود به آرزویش می رسد .

به سوی فانوس دریایی رمان بسیار دشواری ست و همراه با خانم دالاوی و موج های ویرجینیاوولف جزو شاهکارهای ادبیات جهان به شمار می رود .

 

به سوی فانوس دریایی ویرجینیا وولف pdf

 

فرمت فایل : pdf
حجم فایل : ۲٫۴۲ مگابایت
تعداد صفحات : ۲۳۷ صفحه

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

بازدیدها: 3

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *