رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان کتاب صوتی سکته مغزی جوئل استاین

 

دانلود کتاب صوتی سکته مغزی جوئل استاین

 

   دانلود کتاب صوتی سکته مغزی جوئل استاین  -سکته مغزى اصطلاحى است که براى تعریف اثرات توقف خونرسانى در یک قسمت از مغز بکار مى‌رود. مغز مرکز اعصاب بدن مى‌باشد و کنترل هر کارى را که ما مى‌کنیم و یا هر فکرى که مى‌کنیم بعلاوه کنترل خودکار عملکردهاى حیاتى بدن مثل نفس کشیدن را بر عهده دارد. براى اینکه مغز، کار خود را به خوبى انجام دهد نیاز دارد که اکسیژن و مواد مغذى کافى همیشه در دسترسش باشد. مواد مغذى و اکسیژن توسط خون و از طریق شریان‌هایى به مغز مى‌رسد. اگر قسمتى از مغز از این خونرسانى محروم شود، سلولهاى مغزى آسیب دیده و این سلولها از بین مى‌روند. این وضعیت باعث بروز مشکلات مختلفىبراى فرد مى‌شود و بر اساس اینکه کدام قسمت از مغز از خون محروم شده باشد و میزان صدمه به سلولهاى مغزى چقدر باشد، شدت این مشکلات در هر فردى متفاوت خواهد بود.

هر سال حدود صد هزار نفر در انگلستان دچار اولین سکته مغزى‌شان مى‌شوند یعنى در هر پنج دقیقه یک نفر به این وضعیت گرفتار مى‌شود. هر کسى مى‌تواند دچار سکته مغزى شود (حتى بچه‌هاى کوچک) اما در اکثر موارد یعنى در 90 درصد موارد، افراد بالاى 55 سال به این مشکل دچار مى‌شوند.

این کتاب یکی دیگر از عناوین کتاب های مجموعه راهنمای پزشکی خانواده انجمن پزشکى بریتانیا می باشد. در کتاب های راهنمای پزشکی خانواده مطالب به گونه ای ساده بیان شده اند، که برای عموم قابل فهم باشند.

 

 

بازدیدها: 0

منتشر شده در آموزشی

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *