رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان کتاب قدرت و فکر مثبت نورمـن ویـنـسـنـت پـیـل

 

کتاب قدرت و فکر مثبت نورمـن ویـنـسـنـت پـیـل

 

 

کتاب قدرت و فکر مثبت نورمـن ویـنـسـنـت پـیـل

 

تعداد صفحات :164

 

هیچ دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد

 

نویسندگانی بزرگی از جمله: جیم ران ، وین دایر ، کوین ترودو مطالعه این کتاب را توصیه کرده اند.

 

نقد و بررسی کتاب قدرت و فکر مثبت

نورمن وینسنت پیل نویسنده‌ی کتاب موفق قدرت و فکر مثبت، کتاب خود را با این جملات پرانرژی و انگیزه‌بخش آغاز کرده است: «من – وینسنت پیل- از عمق وجودم به اصول مطرح شده در این کتاب باور دارم، چون معجزات ناشی از آنها را در زندگی خود و اطرافیانم دیده‌ام. مطمئن باشید بعد از خواندن این کتاب، می‌توانید شرایط زندگی فعلی‌تان را تغییر دهید و یقین داشته باشید، اختیار اموری که تا به حال کنترل شما را در دست داشته‌اند، به دست خود خواهید گرفت.»

 

‌در بخشی از کتاب قدرت و فکر مثبت می‌خوانیم

یکی دیگر از راهبردهای موثر برای داشتن ذهنی آرام، تمرین «سکوت روزانه» است. سعی کنید حداقل ۱۵ دقیقه از روزتان را به این‌کار اختصاص دهید. به خلوت‌ترین و ساکت‌ترین محل ممکن رفته و برای ۱۵ دقیقه، آرام گوشه‌ای نشسته يا دراز بکشید. حتی کلمه‌ای حرف نزنید. هیچ مطلبی ننوشته و نخوانید. تا می‌توانید به چیزی هم فکر نکنید. در ذهن خود فقط سکوت را بپرورانید. البته این عمل در ابتدا بسیار سخت است. چون ذهن تمایل به درگیر شدن با افکار مختلف را دارد. اما با کمی تمرین در این کار تبحر پیدا خواهید کرد. خود را آبی روان تصور کنید تا موج‌ها و همهمه‌ها کم‌کم از شما دور شوند.

وقتی کاملا در خلسه‌ای از سکوت فرو رفتید، صدای پروردگار خویش را خواهید شنید که از عمق جان‌تان که سرشار از سکوت و آرامش است با شما سخن می‌گوید. این صدا سراسر زیبایی و توازن است و شما را هم مانند خود زیبا و متوازن خواهد کرد. توماس کارلیل می‌گوید: «سکوت چیزی است که همه‌ی اتفاقات در آن به شکل واقعی خود در می‌آید.»

شاید فقدان آرامش درونی ما انسان‌ها تا اندازه‌ای ناشی از سروصداها و هیاهویی باشد که (در دنیای مدرن امروزه) سیستم عصبی ما به آن عادت کرده است. آزمایشات نشان می‌دهند وجود سروصدا در محل کار محل خواب و زندگی به میزان قابل توجهی میزان کارایی را کم می‌کند. برخلاف باور عوام، مکانیسم‌های عصبی، ذهنی و فیزیکی ما به هیاهو خو نمی‌گیرند و هر چه‌قدر هم که این صداها آشنا و تکراری باشند نشنیده از کنار ذهن نیمه هشیار ما رد نمی‌شوند. صدای ماشین‌ها و موتورها و سروصداهای دیگر استراحت و آرامش واقعی را از ما سلب می‌کند: اصلا به همین دلیل است که هنگام بیداری، در عضلات خود احساس کوفتگی می‌کنیم. پس، ذهن خود را با تجارب خوب و منظره‌های زیبایی که دیده‌اید پر کنید. به طوری که آنها تصاویر پس‌زمینه‌ی ذهن شما را تشکیل دهند. باید بدانید آسان ترین راه برای داشتن ذهنی آرام، خلق آن است و این به دست نمی‌آید مگر با تمرین و پیروی از دستورالعمل‌های ساده‌ی این کتاب.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب قدرت و فکر مثبت اثر نورمن وینسنت پیل بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی خودیاری و مثبت اندیشی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

 

 

بازدیدها: 1763

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *