رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان کتاب مجربات غزالی و مجربات ابن سینا و مجربات باقر

دانلود دو کتاب معروف مجربات غزالی و مجربات ابن سینا بصورت یکجا

مجربات ابن سینا دانلود کتاب ارزشمند مجربات ابن سینا

بهمراه دانلود کتاب فوق العاده مجربات غزالی بصورت کامل دو کتاب گرانبهای مجربات ابن سینا و مجربات غزالی را از سایت مشهد نارنجی دانلود نمایید.

یک فایل فوق العاده !

شرح کتاب مجربات ابن سینا در علوم غریبه

مجربات ابن سینا

نویسنده: الشیخ الرئیس ابی علی الحسین بن علی سینا

تهیه و تنظیم و گردآوری: حسین نمینی

فرمت: PDF در دو بخش

تعداد صفحات: 259

حجم: 32 مگابایت

توضیحات:

مجربات ابن سینا

مجربات ابن سینا کتابى است در شاخه علوم غریبه که اوراد و طلسماتى براى ایجاد محبت و ابطال طلسمات و غیره در این کتاب آمده است. در انتساب چنین کتابى به بوعلى سینا که نظیر این کتاب چند کتاب دیگر نیز به وى منتسب گردیده است تردید هاى فراوانى واقع شده است ازجمله ادله اى کسانى که به کلى تألیف چنین کتابى از بوعلى را محال مى دانند وارد شده این است که با توجه به مشرب فلسفى ابن سینا اصلاً با روحیات و افکار او همخوانى ندارد که دست به چنین اقدامى زده و درباره مسائلى که ریشه ریاضى و عقلى محض ندارند دست به تألیف ببرد و از طرفى در لیست تألیفات بوعلى سینا که از سوى شاگردانش نوشته شده اند اسمى از این کتب به میان نیامده است.

در کتاب مجربات ابن سینا اکثر طلسمات براى ایجاد محبت مى باشند و شاید بتوان رویکرد مثبتى را حتى در باب احضار اجنه در کتاب مشاهده کرد. اولین طلسم کتاب نیز براى محبت می باشد که نوع مرکب براى نوشتن خطوط و علائم و محل نوشتن و نهایتاً مواردى که باید نوشته شوند در بخشهاى گوناگون آمده است. بخورهایى هم که در این طلسمات آمده اند عبارتند از ترکیباتى که وجود آنها تأثیرات خاصى در رسیدن به اهداف مدنظر باعث مى گردد. طلسم دوم نیز براى محبت است اما طلسم سوم براى حاجات بزرگ و مهم مفید است. از جمله طلسمات کتاب براى باز داشتن مردى که گرفتار زنا شده است مى باشد.

مجربات ابن سینا

برخى طلسمات هم براى ایجاد بغض و کینه است که این موارد باعث مى گردیده تا عالمانى که وارد عرصه علوم غریبه گردیده اند از افتادن چنین کتبى به دست نااهلان اباء داشتند بنابراین این چنین کتاب ها با مخفى کارى و مستور بودن همراه بوده اند که این امر باعث ورود اشخاص نا آگاه و غیر عالم در این علوم شده و حجیت چنین آثارى را با تردیدهایى قابل توجه مواجه ساخته است. برخى اوراد و اعمالى هم که در این جا به نام شبشبه آمده اند براى احضار و به کار گیرى جن و شیاطین مى باشد که کارهاى حرام و غیر اخلاقى فراوانى براى رسیدن به آن ها لازم است براى مثال شبشبه اولى که در فصل مربوط به شبشبه ها آمده است لزوم جنابت از حرام و خواندن عزائم در چنین حالتى و در داخل بیت الخلاء از آن جمله است.

مجربات ابن سینا

برخى از این اعمال هم براى ایجاد شوق و تهییج براى نکاح مى باشد. استخدام حیوانات درنده، غلبه بر دشمن ظالم، رفع مشکل حیض و نفاس، حصن و حراست، شناخت سارق، رسیدن به مال ، شفاء امراض، دفع جن و ابطال سحر و جادو از دیگر مسائلى هستند که در مورد آنها روش هایى در این کتاب بیان شده است. ابطال طلسمات، دفع جن و… نیز مواردى هستند که در واقع دو قطب منفى در مقابل طلسمات و رباطات و احضار جن مى باشند که شیوه اى مرسوم در این علوم مى باشند یعنى هر طلسمى براى خود باطل کننده است. و هر عقدى براى خود حل خاص خود را دارد فصلى نیز اختصاص به ترتیب حروف دارد که این نیز براى نوشتن طلسمات لازم است.

 

براى مثال حروف الفبا که با ترتیب الف، ب، ت و غیره مى باشد یا حروف ابجد که با ا، ب، ج،د مى باشند و دیگر ترتیب هایى هم که در این زمینه هست که هر کدام از آنها براى افرادى مد نظر بوده اند که با آن ترتیب طلسمات، اوراد و… را تشریح نموده اند.نهایتاً ارتباطى که با کواکب گوناگون به وجود مى آید و ایام مختلف به نام هر کدام مى باشند و آثار خاصى درآن ایام خاص و ساعات خاصى از آنها دارد در فصل جداگانه اى مطرح شده اند.

نسخه pdf کتاب مجربات غزالی نیز همراه با مجربات ابن سینا بصورت پی دی اف در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان به علوم غریبه قرار می گیرد.

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

بازدیدها: 43

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *