رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان کتاب گنجنامه معروف به ملاصدرا گنج نامه الوان هندی pdf

گنج نامه نفیس گنجنامه معروف به ملاصدرا گنج نامه الوان هندی

فرمت: PDF

تعداد صفحات: 201

کتاب گنج نامه الوان هندی – علائم و نشانه های کامل و جزئیات کامل دفینه ها را برای شما عزیزان قرار دادیم . دانلود نسخه کامل و جامع و بدون سانسور اصل کتاب گنج نامه و نسخه نامه الوان هندی به صورت PDF برای اولین بار در ایران . کتاب گنج نامه الوان هندی شامل مشخصات کامل علائم و نشانه های گنج و دفینه و نسخه های دفینه در تمام شهرها و استان ها و روستاهای ایران می باشد …

دانلود رایگان کتاب گنج نامه الوان هندی – علائم و نشانه های کامل و جزئیات کامل دفینه ها,دانلود الوان هندی,دانلود گنجنامه الوان هندی,دانلود کتاب pdf الوان هندی,دانلود کتاب علائم و نشانه گنج و دفینه,دانلود نسخه کامل کتاب گنجنامه الوان هندی

دانلود رایگان کتاب گنج نامه الوان هندی – علائم و نشانه های کامل و جزئیات کامل دفینه ها

گنج نامه کتابهایی بوده است که حاوی مکانهایی است که در آنجا گنجی دفن میباشد. بر طبق گفته باستان شناسان هیچ دفینه و خزانه دولتی را نمیتوان یافت که یک نسخه و نقشه و به اصطلاح گنج نامه نداشته باشد. گنج نامه ها هم مربوط به قبل از اسلام و هم مربوط به بعد از اسلام مربوط میشوند.

تعدادی از گنج نامه ها به شرح زیر است: گنج نامه الوان هندی ، گنج نامه احمد وزیر ، گنج نامه ملاصدرا ، گنج نامه قائم مقام فرهانی ، گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی ، گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بهایی (که به دو خط شجر ایستاده و شجر خوابیده نوشته شده است).

همچنین موبدان قبل از اسلام همگی دارای گنج نامه بوده اند. چون همگی آنها در زمان خودشان امانت دار بوده اند و از اموال مردم حفاظت میکردند. موبدان خود به دو قسمت تقسیم میشوند. اول موبد که اموال مردم نزد آنها به امانت گذاشته میشده است. و موبد موبدان که از اموال درباریان و پادشاهان حفاظت میکردند و نقش امین و کاتب شاهان را نیز بر عهده داشتند.

در این پست از سایت با کتاب نفیس گنج نامه الوان هندی آشنا خواهید شد.

کلیت این کتاب در مورد شیوه های دفینه گذاری است.

در این کتاب که بر اساس نسخه های کهن و اسناد قدیمی نوشته شده است، با شیوه های رایج دفینه گذاری هـر عصر آشنا میشوید و کاملا میتوانید با تطابق دادن این مکان ها با مکان های مورد شک خودتان کاربردی و کارساز باشد. همچنین آیین های مربوط به تدفین ادوار و تاریخچه حکومت ها در این کتاب شرح داده شده است.

دفینه های اموی

دفینه های امام حسن (ع)

دفینه های عباسی

گنج تدمر

گنج اردشیر

گنج اسکندر

ساختار قبور اسلامی

دفینه بقعه ها

قلعه های دوره اسلامی

تدفین در دوره صفاریان

تدفین در دوره سامانیان

دفینه رودخانه و چشمه آب

دفینه های غزنویان

گنج سلطان محمود غزنوی

دفینه های سلجوقی

 

گنج های تیمور لنگ

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

بازدیدها: 644

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *