رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان کوروش بزرگ _ ذوالقرنین مولانا ابوالکلام آزاد

کوروش بزرگ _ ذالقرنین
مولانا ابوالکلام آزاد
کتابی که با استدلال عقلی منطقی نقلی و مستندات علمی تاریخی ثابت کرد ذوالقرنین همان کوروش هخامنشی است
۷۸ صفحه

مولانا ابوالکلام محی الدین احمد آزاد، (به انگلیسی: Maulana Abul Kalam Muhiyuddin Ahmed) ‏(۱۱ نوامبر ۱۸۸۸ – ۲۲ فوریه ۱۹۵۸) شاعر، سخنور، سیاست‌مدار و مفسر بزرگ قرآن، او مدتی رهبری حزب کنگره ملی هند را به عهده داشت و در واقع جوان‌ترین رهبر این حزب بود. نخستین وزیر فرهنگ هند بعد از استقلال و از رهبران تراز نخست جنبش استقلال هندوستان بود. او پایه‌گذار بسیاری از مدارس و دانشگاه‌های هند به‌شمار می‌آید.

کتاب نایاب “کوروش کبیر ذوالقرنین” اثر مولانا ابوالکلام‌آزاد با ترجمه روان استاد ابراهیم باستانی‌پاریزی می‌باشد.

کتاب کوروش کبیر ذوالقرنین از نخستین و معتبرتریم کتبی است که سعی دارد تا ذوالقرنین قرآنی را که در تورات نیز از آن یاد رفته است، با کوروش کبیر تطبیق داده و اثبات نماید که مقصود از ذوالقرنین در قرآن همانا کوروش هخامنشی است. البته باید توجه داشت که تطبیق ذوالقرنین با اشخاص تاریخی به صورت فرضی توسط محققین بارها انجام گرفته است و نمی‌توان با اطمینان کوروش و ذوالقرنین را یکی دانست. هرچند که شواهد امر حاکی از وجود تشابهاتی میان این دو است.

دانلود کتاب کوروش کبیر ذوالقرنین را به همه دانشجویان و پژوهشگران تاریخ ایران باستان و علوم اسلامی توصیه می‌کنیم.

این کتاب که توسط اعضای سایت مشهد نارنجی ارسال شده است، نسخه‌ای نایاب و بسیار نفیس، چاپ سال ۱۳۴۲ خورشیدی می‌باشد که به صورت کامل و بدون حذفیات آماده دانلود شما می‌باشد.

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

بازدیدها: 4

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *