رفتن به نوشته‌ها

دانلود رایگان پاورپوینت عملیات برداشت محصول در زراعت عمومی

دانلود پاورپوینت عملیات برداشت محصول در زراعت عمومی

 

دانلود پاورپوینت عملیات برداشت محصول در زراعت عمومی با فرمت ppt ودر 22 اسلاید قابل ویرایش قسمتی از متن پاورپوینت

زمان برداشت

•برداشت محصول در زمان مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد، چنانچه زودتر از موعد انجام شود، حداكثر عملكرد حاصل نمی گردد و در صورت تأخیر در برداشت نیز به دلایل مختلفی از قبیل ریزش دانه یا خشبی شدن علوفه میزان عملكرد و كیفیت آن نیز افت می كند. به طور كلی زمان برداشت در هر محصول موقعی فرا می رسد كه حداكثر ارزش كمی و كیفی بدست آمده باشد. در تعیین زمان مطلوب برای برداشت هر گیاه زراعی باید به هدف زراعت توجه داشت.

زمان برداشت غلات

•رسیدگی فیزیولوژیك در غلات دانه ریز (گندم، جو، یولاف و چاودار) زرد شدن پائین سنبله و تغییر رنگ ساقه و زرد شدن برگهاست. رطوبت دانه در این مرحله 40% و در مرحله خمیری سخت می باشد. در سایر غلات (ذرت و سورگوم) قهوه ای شدن محل اتصال دانه با محور سنبله نشانه رسیدن فیزیولوژیكی است.
• به طور كلی زمانی كه رطوبت دانه به 15-14 درصد برسد برای برداشت مناسب است.

زمان برداشت گیاهان علوفه ای

•گیاهانی مانند شبدر و یونجه را كه بافت سبزینه ای آنها هدف زراعت است، از اوایل تا اواخر دوره گلدهی برداشت می كنند. در این گیاهان كه چند چین محصول می‌دهند باید علوفه را از ارتفاع حدود 10 سانتیمتری خاك برش زد تا مقداری مواد اندوخته ای برای تأمین رشد مجدد گیاه و برداشت علوفه در چین های بعدی بر جای بماند.
•زمان برداشت حبوبات
•به طور كلی زمانی كه بیشتر غلاف ها (بیش از 60%) به حد رسیدن نزدیك شده باشند، آبیاری قطع می گردد تا از تشكیل گلهای جدید جلوگیری شود. به این ترتیب زمانی كه قسمت اعظم غلاف‌ها زرد شده باشند، اما آثار ریزش دانه در پائین ترین غلاف‌ها آشكار نشده باشد عمل برداشت انجام می گیرد .
•در حالتی كه برای برداشت از كمباین استفاده شود می توان عمل برداشت را تا زرد شدن تمامی غلاف ها و كاهش رطوبت دانه به 20% به تعویق انداخت.
•زمان برداشت در گیاهان غده ای
•غده های سیب زمینی تا هنگامی كه 50% برگ ها زرد شده باشند همچنان به رشد خود ادامه می دهند. معمولاً قطع آبیاری در اواخر دوره رشد سیب زمینی موجب تحریك و توسعه چوب پنبه‌ای شدن پوست سیب زمینی می‌شود.
•یكی دیگر از اقدامات زراعی در برداشت محصول سیب زمینی خشكاندن برگها و اندام هوایی قبل از برداشت است. با انجام این كار كه معمولاً با استفاده از تركیبات شیمیایی علفكش موسوم به (Defoliant) یا برگ ریز مانند گراماكسون یا پاراكوات صورت می گیرد عمل در آوردن غده ها از زیر خاك با سهولت بیشتری انجام می گیرد.

 


جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید

بازدیدها: 0

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *