رفتن به نوشته‌ها

دانلود پاورپوینت پروژه سیب زمینی

دانلود پاورپوینت پروژه سیب زمینی

 

دانلود پاورپوینت پروژه سیب زمینی با فرمت ppt ودر 20 اسلاید قابل ویرایش

قسمتی از متن پاورپوینت

سیب زمینی‌ها(SolanumTuberosum)

مبدا و منشاء گیاهی :

و بومی پرو و شیلی می باشد

S.Commersonii Dunکه در برزیل و آرژانتین می‌روید

کشت سیب زمینی :

گیاهی است پایا با برگهای متناوب ، مرکب وتکثیر آن از طریق کاشتن توبرکولها و یا قسمتهایی از توبرکول که دارای جوانه استصورت می‌گیرد. کشت این گیاه بیشتر درزمینهای شنیانجام می‌شود. سیب زمینی در مقابل سرما و یخ زدگی حساس است و یخ زدگی موجب می‌شود که ذخایر نشاسته‌های سیب زمینی قندی شده و به سیب زمینی یک مزه قندی و شیرین بدهد. آغاز جوانه زدن سیب زمینی توام با پیدا شدن رنگ سبز و افزایش مقدار سولانیندر توبرکول است. پوسته خاکستری رنگ خارجی سیب زمینی همان سوبر و حفره های موجود در روی سطح سیب زمینی یا چشمهای سیب زمینی محل جوانه ها است

آفات سیب زمینی :

Infestana Dorylore Phytophora ، مواد پوسیدنی خشک یا مرطوب و ویروسهای فیلتران ، بیماریهای Mosaique و پیچ خوردگی را نام برد و بنابراین نکته مهم در کشت سیب زمینی پیدا کردن و کشت نژادهایی است که بتوانند در مقابل این آفتها مقاومت کنند.

ترکیب شیمیایی :

سیب زمینی در حدود 60 درصد وزن خود آمیدن داردو با این آمیدن مقداری مواد پروتئیک وجود دارد که میزان آن متغیر بوده و معمولا کماست. سولانین به مقدار خیلی کم و بی‌ضرر در سیب زمینی وجود داردکمی کولین نیز در سیب زمینی یافت می‌شودو نشاسته .

نکته مهم :

علت متلاشی شدن سیب زمینی در هنگام پخت همان وجود مقدار زیادتری مواد پروتئین در آنها است که بر اثر پختن منعقد و سفت شده موجب مقاومت بیشتر سیب زمینی در مقابل گرما می‌گردند در چنینی حالتی نسبت مواد ازته تام موجود در سیب زمینی به نشاسته حداقل 0.12 است. اگر نسبت مواد ازته کمتر از این مقدار باشد سیب زمینی در اثر حرارت متلاشی می‌شود.

شرایط کشت سیب زمینی :

ارتفاع گیاه سیب زمینی کم است، گل های سفید و پرچم زرد رنگی دارد. این گیاه در آب و هوای سرد و مرطوب رشد می کند. انواع رایج سیب زمینی معمولاً دانه تولید نمی کنند. در عوض، روش تکثیر سیب زمینی با کاشتن تکه ای از آن که دارای حداقل یک چشم سیب زمینی باشد صورت می گیرد.

آماده سازی زمین :

زمین که عاری از هرگونه ریشه علف هرز باشد، زمان مناسب برای کاشت معمولاً قبل از آغاز اردیبهشت باید کشت سیب زمینی صورت گرفته باشد. معمولاً قبل از کاشت، سه دفعه شخم زدن، به همراه صاف کردن و غلتک کشیدن خاک ضروری به نظر می رسد.
سپس سوراخ هایی در زمین ایجاد می کنند، بعد کود می ریزند، سپس تکه های سیب زمینی را در قسمت بالای کود قرار می دهند. سوراخ ها را پشت و رو می کنند تا روی سوراخ ها و تکه ها پوشیده شود. سپس روی سوراخ ها را صاف می نمایند.

 


جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید

بازدیدها: 0

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *