رفتن به نوشته‌ها

دانلود پروژه و مقاله اجزاء عملياتي فرآيند بالندگي سازمان

دانلود پروژه و مقاله اجزاء عملياتي فرآيند بالندگي سازمان

 

تعداد صفحات : 40

فرمت : WORD

حجم فایل : 309 KB

چكيده

تشخيص سازماني از مهمترين و مشكل ترين عناصر در فرآيند بالندگي سازماني است . مشاور بالندگي سازماني بايد به اهميت اين فرآيند آگاه باشد چون تشخيص راهنماي عمل حل مسأله است. تشخيص ضعيف و يا غير دقيق به برنامة تغيير بي حاصلي منجر مي‌شود. تشخيص درست به مشاور و سازمان امكان مي‌دهد،تا با شناختن نيروهاي زير بنايي و علت و معلولهاي چندگانه، ماهيت مشكل را دريابند.

دخالت و جمع آوري اطلاعات در تمام مدت برنامه بالندگي سازماني صورت مي‌گيرد. تصميم در مورد اينكه چه اطلاعاتي و چگونه بايد جمع آوري شوند مهم و مشكل است. هيچ يك از روشهاي جمع آوري اطلاعات را نمي‌توان به خودي خود درست و يا غلط شمرد؛ تقريباً هر روش همانقدر نقاط ضعف دارد كه نقاط قوت. فرآيند جمع آوري اطلاعات گام مهمي در برنامه بالندگي سازماني است، چون اساسي براي تشخيص مسائل و انتخاب فنون و شيوه‌هاي تغيير مختلف فراهم مي‌كند. آنچه بايد معلوم شود اين است كه آيا براي رسيدن به اهدافي خاص در شرايطي روش مشخصي مناسبتر است.

در تشخيص مسائل سازمان، مشاور و سازمان سعي مي‌كنند مسائل را مشخص،‌علل زيربنايي را تعيين، و فرصتهاي مناسب را براي تغيير شناسايي كنند. مشاور بالندگي سازماني مي‌كوشد تا اطلاعات واقعي را از غير واقعي جد اكند و سرچشمه هاي چندگانه ومتعدد مسأله را جستجو كند. نتيجه تشخيص مشخص و صريح است كه اساس تلاشهايي خواهد بود كه به منظور تغييرصورت مي‌گيرد.

 


جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید

بازدیدها: 0

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش طراحی سایت