فروش فایل,کسب درآمد فروش فایل

راهبرد های دفاعی و سیاسی ایران در قبال رژیم صهیونیستی

راهبرهای دفاعی و سیاسی ایران

در قبال رژیم صهیونیستی

مؤلفین:
مجتبی رستمی قراگوز
حسین مظاهری

مقدمه
اصولاعمیقترین تحقیقات حوزه ی سیاست خارجی به دلیل ارتباط مستقیم با مسائل امنیت ملی و فراهم سازی زمینه های فرصت سازی، باید در حوزه ی خاورمیانه صورت گیرد. از این لحاظ کشور فلسطین در میان کشورهای خاورمیانه به دلیل اشغال توسط رژیم صهیونیستی دارای موقعیت ویژه ای است، ویژگیهای جغرافیایی، سیاسی – امنیتی رژیم صهیونیستی به گونه ای است که ماهیت قدرت و سیاست این رژیم و به تبع، نوع روابط آن با همسایگانش را پیچیده کرده است.
رژیم صهیونیستی با وجود اینکه هیچگونه مرز مشترکی با ایران ندارد ولی روابط این رژیم با همسایگان مرزی ایران همیشه چالش هایی را به وجود آورده است.
منطق اهمیت رژیم صهیونیستی در حوزه ی سیاست خارجی، شکلگیری و وجود روابط تنگاتنگ این رژیم با کشورهای خاورمیانه و بالاخص با کشورهای همسایه ی ایران به خصوص کشورهای عربی و شمال غربی ایران و تنها ماندن در میان این کشورها و با عنایت به حمایت بدون قید و شرط ایران از مردم مظلوم فلسطین در تمامی جوامع بین المللی و پیشرفت راهبرهای دفاعی و سیاسی ایران در قبال رژیم صهیونیستی چشمگیر ایران از لحاظ علمی، نظامی و هسته ای در سطح بین الملل و خاورمیانه و حمایت رژیم صهیونیستی از طرف امریکا و انگلیس و سایر کشورهای حامی این رژیم و با توجه به قدرت نظامی و سیاسی این رژیم در سطح خاورمیانه و قدرت این رژیم در لابی های بزرگ و همچنین جایگاه این رژیم در روابط بین الملل ایران و تنظیم سیاست خارجی، بالاخص با قدرتهای بزرگ و آثار بر امنیت و منافع ملی ایران میباشد.
همچنین با ایجاد ناامنی در سوریه توسط گروهک های مخالف سوریه و حمایت گروهکها از طرف کشورهای عربی و همجوار سوریه و قدرتهای بزرگ و حمله ی هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه، سوریه ای که به عنوان خط مقدم ایران در مقابل رژیم صهیونیستی خط واصل ایران با حزب الله لبنان به حساب میآید. میتوان گفت: ماکت کوچکی از تهدید
ایران میباشد.
پس در این فضا چه استراتژی مناسبتر است؟ آیا رژیم صهیونیستی با وجود موقعیت کنونی ایران، حمله ی نظامی به ایران خواهد کرد؟ یا توسط فشارهای دیگر مثلا، فشار اقتصادی، تحریمها سعی در از پای در آوردن ایران دارد؟ یا با انجام عملیات تروریستی در ایران سعی در آسیب رساندن در ارکانهای نظام دارد؟ اینها از جمله پرسشهایی است که این تحقیق سعی در جوابگویی آنها است.
با توجه به اینکه کشور ایران در منطقه ی خاورمیانه به صورت یگانه کشور مخالف رژیم صهیونیستی قد علم کرده است و بعد از انقلاب اسلامی، این کشور ایران بود که بین کشورهای اسلامی و عربی طبق فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) به مخالف جدی با این رژیم برخاست و همچنین با عنایت به حمایتهای قدرتهای بزرگ جهان و
آشکار و پنهان اکثر کشورهای عربی از عرضه ی نفت، پول و غیره، این رژیم را تبدیل به یک دیو غول پیکر در خاورمیانه نموده است. …….

برای دریافت این کتاب اینجا را کلیک کنید

درباره‌ی g74RdbLsQ3

حتما ببینید

دانلود رایگان نسخه کامل و رنگی کتاب رمزنامه گنجور

دانلود کتاب رمزنامه گنج ور pdf کتاب رمزنامه گنج ور شامل تصاویر و عکسهای برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر ثابت