رفتن به نوشته‌ها

روستای کنگ مشهد کجاست؟ روستای کنگ و عکس های این روستا

خیلی از دوستان در مجله ی اینترنتی مشهد نارنجی خواسته بودند تا درباره روستای کنگ مشهد بنویسیم، خیلی ها سوال کرده بودند روستای کنگ در مشهد کجاست؟

دوستان عزیزم روستای کنگ مشهد که در 30 کیلومتری این شهر و در نزدیکی طرقبه قرار دارد یکی از زیباترین روستاهای پلکانی ایران است که قدمت آن به قبل از اسلام می رسد.

روستای کنگ مشهد کجاست؟

آدرس روستای کنگ,آدرس روستای کنگ مشهد,جاهای دیدنی روستای کنگ مشهد

چکیده

یکی از زیباترین روستاهای پلکانی ایران که قدمت آن به دوران پیش از اسلام باز می گردد، روستای کنگ در استان خراسان رضوی می باشد. این روستای زیبا در ۳۰ کیلومتری مشهد واقع شده است. روستای کنگ که فاصله بسیار کمی با طرقبه دارد یکی از مقاصد اصلی گردشگری در سفر به مشهد محسوب می […]

یکی از زیباترین روستاهای پلکانی ایران که قدمت آن به دوران پیش از اسلام باز می گردد، روستای کنگ در استان خراسان رضوی می باشد. این روستای زیبا در ۳۰ کیلومتری مشهد واقع شده است.

روستای کنگ که فاصله بسیار کمی با طرقبه دارد یکی از مقاصد اصلی گردشگری در سفر به مشهد محسوب می شود و سالانه گردشگران بسیاری به بازدید از این روستا و مناطق دیدنی آن می روند. با ما همراه باشید تا بیشتر با روستای کنگ مشهد آشنا شده و این در نهایت تصمیم بگیرید که این منطقه تاریخی فوق العاده را در برنامه سفر و تور مشهد خود قرار دهید.

معرفی روستای کنگ

روستای کنگ مشهد که به ماسوله خراسان شهرت یافته است از جاذبه های دیدنی و تفریحی اطراف مشهد محسوب می شود. این روستا به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد و قرارگیری در دامنه کوه بینالود دارای آب و هوای بسیار معتدلی است. در روستای کنگ درختان گوناگون و چشمه های متعددی وجود دارد که موجب شده است این منطقه چشم انداز فوق العاده ای داشته باشد.

یکی از دلایل اصلی جذب توریست در این منطقه معماری و سبک استقرار خانه های روستای کنگ است که در جهت تابش خورشید و باد در امتداد شمال شرقی – جنوب غربی به صورت پلکانی واقع شده اند. همین سبک قرارگیری خانه ها با توجه به اقلیم موجب شده است که به مقدار قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی شود. میانگین دمای هوا در روستای کنگ حدود ۳ الی ۴ درجه سانتی گراد خنک تر از مشهد است.

برای تهیه بلیت تور طبیعت گردی روستای کنگ مشهد و تورهای روزانه دیگر جاهای دیدنی و تفریحی مشهد به لینک زیر مراجعه کنید

https://mashhadenarengi.com/agahi_ha.asp

بازدیدها: 0

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.