فروش فایل,کسب درآمد فروش فایل

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی درمان فرد مدار کارل راجرز در ۳۰ اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی درمان فرد مدار کارل راجرز در ۳۰ اسلاید

 

درمان‌های مبتنی بر انسان‌گرایی یا درمان‌های رویکرد فردمدار در دهه‌ی ۱۹۵۰ در ایالات متحده آمریکا شکل گرفت.

کارل راجرز پیشنهاد کرد که درمان می‌تواند ساده‌تر، صمیمانه‌تر و خوش بینانه‌تر از کار روانشناسان رفتاری و روان‌شناختی باشد. دیدگاه وی به شدت با رویکردهای روان شناختی و رفتاری متفاوت است. زیرا وی پیشنهادمی‌کند مراجعین یا همان بیماران، به‌جای تمرکز روی برخی از انگیزه‌های ناخودآگاه یا تفسیر شخص دیگری از وضعیت خودشان، بهتر است روی درک درونی فعلیشان تمرکز یابند.

راجرز قویا معتقد بود که به منظور بهبود وضعیت بیمار، درمانگران باید صمیمی و با محبت، امین و درک‌‌کننده باشند. نقطه شروع «رویکرد یا درمان راجرین» برای مشاوره و روان‌درمانی، به بهترین وجه توسط خود راجرز (۱۹۸۶) بیان شده است:

«آن چیزی‌که فرد در وجودش دارد، منابع گسترده‌ای برای درک خود، تغییر مفهوم خود و نگرش و رفتاری‌که آنها را هدایت‌می‌کند محسوب‌می‌شود. درچنین وضعیتی، اگر تنها یک محیط قابل تعریف از نگرش‌های روانشناختی تقویت‌کننده ارائه‌شود، می‌توان این منابع را به‌کار گرفت.»

راجرز ماهیت قطعی‌نگر یا جبرگرایی موجود در روانکاوی و رفتارگرایی را رد کرده. و معتقد بود ما به همان شیوه‌ای که وضعیتی را درک می‌کنیم رفتار می‌کنیم. «همانطور که هیچکس نمی‌تواند بداند ما چگونه درک می‌کنیم، پس ما بهترین متخصصان در مورد خودمان هستیم.». (Gross, 1992)

به‌شدت معتقدیم که این نظریه باید از حالت تمرینی خارج شود. از سوی دیگر، راجرز تئوری خود را بر مبنای کار خود با افراد مبتلا به مشکلات ناشی از اضطراب و نگرانی بنا نهاد و ادعا کرد که ما یک توانایی قابل توجه برای خوددرمانی داریم و و رشد شخصی در نهایت به خودشکوفایی می‌انجامد. تأکید او بر ادراک فعلی فرد و نحوه‌ی زندگی او در حال حاضر یا در لحظه بود.

راجرز دریافت که مردم تمایل‌دارند تا تجربیات فعلی خود را با اشاره به خود و به‌وسیله‌ی شیوه‌های مختلفی شرح‌دهند. مثلاً «من نمی‌فهمم چه اتفاقی در حال رخ‌دادن است» یا «من در خصوص نحوه‌ی به‌کارگیری احساسم، احساس تضاد می‌کنم.»

 

فهرست مطالب:

نظريه شخصيت

دیدگاه راجرز

ارزش گذاري ارگانيزمي

آسيب شناسي رواني

ناسازگاري رواني

رابطه درماني

شش شرط ضروري

رابطة متقابل

آسیب پذیری

صداقت

توجه مثبت نامشروط

همدلي خالصانه

ادراك صداقت

نظرية فرايندهاي درماني

وظیفه درمانجو

وظيفة درمانگر

پالایش روانی

محتواي درمان

تعارض هاي درون فردي

فراسوي تعارض

واقعيتهاي درمان فرد مدار

مصاحبة انگيزشي

ویلیام میلر

انتقادهايي از درمان فرد مدار

از ديدگاه رفتاري

از ديدگاه روانكاوي

و…

 

 

درباره‌ی g74RdbLsQ3

حتما ببینید

دانلود رایگان نسخه کامل و رنگی کتاب رمزنامه گنجور

دانلود کتاب رمزنامه گنج ور pdf کتاب رمزنامه گنج ور شامل تصاویر و عکسهای برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر ثابت