رفتن به نوشته‌ها

کتاب مودراها + 3 کتاب یوگا

کتاب مودراها + 3 کتاب یوگا

 

کتاب مودراها – یوگا با انگشتان

+ 3 کتاب دیگر یوگا

امروزه همه ی ما بر اساس شنیده ها، یافته ها، تحقیقات و بررسی ها به یوگا بسیار علاقه مند هستیم. همیشه دوست داشته ایم روزی برسد که بتوانیم یوگا را هم تجربه کنیم و ببینیم واقعاً چگونه است!. اما از آنجایی که تا انگیزه هر کاری در ذهن ما به وجود نیاید همچنان بی تجربه در بسیاری از زمینه ها باقی میمانیم و حتی حسرت بسیاری را در دل خود نگه می داریم و اقدام خاص انجام نمی دهیم.

 

☼ ذهن ما همیشه آمادگی کامل دارد که از تجارب جدید و باارزش استقبال کند و ما را با دنیاهای ناشناخته آشنا و بهره مند گرداند…

 

♡ امروز یک کتاب یوگا به نام مودراها را به هموطنان گرامی معرفی می نمائیم که در آن، نقاط و مناطق خاص در دست هایمان را نشان می دهد و ما را با توانایی های پنهان دست هایمان آشنا می کند.

 

این کتاب کمیاب، مورد نیاز همه ی ما است و از طریق آن میتوانیم یوگا را در سطح ساده تر اما بسیار کاربردی شروع کنیم و سپس تصمیمات بهتر و قوی تری نسبت به یوگا برای خودمان اتخاذ کنیم تا یوگا هم بخشی از زندگی مان شود و از آن بهره مند شویم…

 

 مودراها روش یوگادرمانی خاص 
کتاب مودراها با معرفی یک روش یوگادرمانی، در تصاویر متعدد دست، نقاط و مناطق خاص دارای ارتباط با اعضا بدن را مشخص نموده و نشان می دهد تا یوگی بتواند نقاط و مناطق ارتباطی را به خوبی بشناسد و در راه سلامتی و بهبود روحیه خود تلاش کند. این روش برای بهبود ناراحتی های کوچک و بزرگ مفید است.

اغلب بیماری ها چه بیماری های بدنی، چه بیماری های ذهنی-روانی از فقدان آرامش درونی و بیرونی یا تنش بیش از حد یا غصه زیاد ناشی میشوند.

 

با کمک این یوگادرمانی، میتوانید ناآرامی های درونی و بیرونی را بشناسید و مودراها، راهکارهایی پیشنهاد میکند که به سلامت و بهبودی بدنی و ذهنی-روانی می انجامد.

 

به کارگیری مودراها بسیار جالب و لذت بخش است، زیرا تمرین و انجام مودراها تا حدود زیاد، همیشه و در همه جا امکان پذیر است.

 

مودراها چیست؟
کلمه مودرا در زبان سانسکریت از ریشه مود (mud) می باشد و به معنی حال خوش، خوشحالی و سرور است. بنابراين مودرا، تمرينات سرورآور يا لذت بخش معنی می گردد.

معنای دیگر کلمه مودرا، حالات، اشاره، فداکاری و … بوده و در حکمت های علمی ـ عملي و شاخه های نظری یوگا به معنای جریان پرانیک است.

مودراها حرکات ظریفی هستند که سطح آگاهی و هوشیاری را توسعه می دهند و باعث می شوند که تمرکز فکر در کاری که مشغول انجام آن هستیم، افزايش يابد.

از مودرا به مفهوم مهر و موم کردن فکر و ذهن جهت کسب رازهای پنهان نیز ياد شده است.

بکار بستن “مودراها” فکر را قفل کرده و در واقع به فکر اجازه نمی دهد که از طریق اعضای حسی به سمت خارج و محسوسات کشیده شود بلکه فکر را به درون رجعت داده و آن را در قلب، ثابت نگه می دارد.

مبدأ پیدایش مودراها دقيقاً مشخص نیست. بررسی هاي انجام شده، نشانگر آنست که مودراها مخصوص به منطقه اي خاص نبوده و در تمام دنيا وجود داشته است اما در برخی از مناطق کره زمین بیشتر مورد توجه بوده است. مثلاً در هندوستان، مودراها جزء ثابت تمام اعمال مذهبی و آداب روزمره مانند سلام کردن، ادای احترام و … محسوب می گردد.

به کارگيري مودراها همچنین در رقص های هندی نيز کاملاً مشخص و شناخته شده می باشد.

برخی از نقش و نگارها و پیکره های بجا مانده در مشرق زمین، قدمت مودراها را به قرن هاي اول و دوم قبل از میلاد مسيح می رساند!.

مشخصات کتاب مودراها:
مودراها – یوگا با انگشتان
نویسنده: گرترود هیرشی
مترجم: دکتر فاطمه شاداب
چاپ دوم 1386
نشر توسط: انتشارات ققنوس

اکنون، بعد از معرفی مودراها، مشخصات 3 کتاب جالب و باارزش یوگا را در اینجا ثبت می کنیم که همراه کتاب مودراها در یک زیپ ارائه گردیده است:

1
یوگا پاتنجلی
مراقبه در مکاتب عرفان هندی
نویسنده: میرچا الیاده
مترجم: دکتر علی صادقی شهپر
چاپ اول 1394
نشر توسط: انتشارات پارسه

یوگا پاتنجلی – میرچا الیاده
درباره کتاب یوگا پاتنجلی و نویسنده آن:
میرچا الیاده در بخارست رومانی به دنیا آمد و او اسطوره شناس و پژوهشگر اساطیر، داستان نویس، دین پژوه و دین شناس بوده که از دانشگاه ها و مراکز علمی متعدد (کالج بوستون، کالج حقوق سیل فیلادلفیا، دانشگاه سوربن و…) دکترای افتخاری دریافت کرد.
از دیگر آثار او، شمنیزم، تصاویر و نمادها، اسطوره و واقعیت، هنر اسرارآمیز و… میباشند.
پاتنجلی، هیچ مکتبی را مورد انتقاد و انکار قرار نداد بلکه یوگا را بر اساس طریقه ای خاص تنظیم نمود. این طریقه صرفاً مبتنی بر کوشش فرد و اراده ی یوگی است و خداوند را دستگیر کسانی می داند که به وی عشق بورزند. اساس کار الیاده در این کتاب، خود یوگاسوتره ها، تفاسیر آن و نیز نظرات اشخاص معروفی مانند داسگوپتا، کیث و دیگران است.
در مقدمه این کتاب همچنین آمده است:
شخصی که بدون دانستن اساس، پایه و هدف یوگا به تمرین یوگا می پردازد، در واقع به هدف یوگا که اتحاد و یگانگی است، دست نخواهد یافت و یوگای جسمانی را مقدمه یوگای تمرکز می داند که بدون دانستن فلسفه ی یوگا نمی توان به آثار مثبت و قابل قبول آن رسید.
میرچا الیاده تلاش کرده یوگی را از یوگای جسمانی به یوگای تمرکز هدایت نماید.

2
یوگاسوتره های پتنجلی – چهار فصل رهایی
نویسنده: سوامی ساتیاناندا ساراسواتی
مترجم: جلال موسوی نسب
چاپ اول 1380
نشر توسط: انشارات فراروان

3
یوگا و قلب شما
نویسنده: دکتر ک.ک.دیتی و دکتر ام.ال.گاروت
مترجم: میرمجید خلخالی زاویه
چاپ اول 1378
نشر توسط: انتشارات دیبا

کتاب مودراها و 3 کتاب دیگر یوگا از میان انواع و اقسام کتاب های یوگا برگزیده شده است و هر 4 مورد با کیفیت بسیار عالی و خوانا و بدون تبلیغ تهیه شده اند!.

یادمان باشد، هر کاری که قصد انجام آن را داریم ابتدا با تحقیق و بررسی، بایستی رازهای آن را جهت موفقیت زودتر و بهتر بدانیم و هیچ کس هم به آسانی راز کارها را به ما نمی گوید، پس خودمان دست به کار می شویم و می یابیم!.

در این 4 کتاب رازهای یوگا نهفته است. با مطالعه دقیق این کتاب ها میتوانید مهمترین مطالب و موضوعات مهم یوگا را کشف کنید!. 

 امید است این کتاب ها را دریافت کنید و استفاده لازم را به عمل آورید و تلاش ما هم خدمتی باشد در راه سلامتی و روحیه عالی!.

 


جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید

بازدیدها: 13

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *